Technical Information
| Application/Usage | Data Networking |
|---|
General Information
| Product Type | QSFP28 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | R0X45C |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | 6400 12-port 40/100GbE QSFP28 v2 Extended Tables Module |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | Aruba 6400 Series Switches |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.99 kg |
|---|---|
| Height | 43.2 mm |
| Width | 315 mm |
| Depth | 439.4 mm |
Media & Performance
| Network Technology | 40GBase-X |
|---|---|
| Ethernet Technology | 40 Gigabit Ethernet |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
I/O Expansions
| Expansion Slot Type | QSFP28 |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 12.0 |


