Technical Information
| Cable Length | 10 m |
|---|---|
| Device Supported | Network Device |
| Connector Type on First End | SFP+ Network |
| Connector on First End Details | SFP+ Network |
General Information
| Product Type | Network Cable |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | QK702A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | C Network Cable |
| Product Series | C |
| Brand Name | HPE |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 226.8 g |
|---|
