Technical Information
| Cable Length | 30 m |
|---|---|
| Device Supported | Network Device |
| Cable Type | Fibre Optic |
| Connector Type on First End | MPO Network |
| Connector Type on Second End | LC Network |
| Connector on First End Details | MPO Network |
| Connector on Second End Details | 4 x LC Network |
General Information
| Product Type | Network Cable |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | Q1H68A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | Premier Flex MPO to 4 x Lucent Connector 30m Cable |
| Product Line | Premier Flex |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HP StoreFabric SN3600B Switch |
|---|
