Sidewall Panel Kits
The lightweight, locking side panels come in three sections for better handling.
Steve M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (20/07/2024) ✅ Verified
We've been ordering from Unifi since 2018. Always reliable & professional, highly recommended.
David G. ⭐⭐⭐⭐⭐ (14/05/2022) ✅ Verified
Amazing price, excellent service. Rob was very patient with any questions we had.
Akash P. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/06/2022) ✅ Verified
Ordered a few IP phones which arrived promptly. Very helpful with questions we had.
Gary L. ⭐⭐⭐⭐⭐ (28/06/2024) ✅ Verified
Switch works perfectly & your customer service is fantastic. Thank you.
Raph M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/08/2023) ✅ Verified
Ordered a keyboard & monitor, arrived in 2 days with no issues. Would recommend.
HPE ProLiant Racks & Rack Accessories Side Panel
HPE ProLiant Racks & Rack Accessories Side Panel – 42U Rack Height – 1 Pack
Out of stock
£293.25 Exc. VAT / £351.90 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Manufacturer's Part Code:
P9L16A
Categories Accessories, Panels, Unifi Store
UPC/EAN Code:
0190017086453
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
General Information
| Product Type | Side Panel |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | P9L16A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Marketing Information | Sidewall Panel Kits The lightweight, locking side panels come in three sections for better handling. |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | ProLiant Racks & Rack Accessories |
| Product Name | G2 Rack 42U 1200 mm Side Panel Kit |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE G2 Rack 42U 1200 mm Rack Cabinet |
|---|
Physical Characteristics
| Compatible Rack Height | 42U |
|---|---|
| Product Color | Grey |
