General Information
| Product Type | Mounting Rail Kit |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | P61501B21 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | ProLiant DL560 Gen11 Ball Bearing Rail 8 Kit |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HPE ProLiant DL560 Gen11 Server |
|---|
Product Information
| Device Supported | Server |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.40 kg |
|---|---|
| Height | 9.9 cm |
| Width | 101.9 cm |
| Depth | 7.4 cm |


