Miscellaneous
| Application/Usage | IT Equipment |
|---|---|
| Country of Origin | Philippines |
General Information
| Product Type | Environmental Monitoring System |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | NBWL0755 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | NetBotz Environmental Monitoring System |
| Product Line | NetBotz |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.56 kg |
|---|---|
| Height | 140 mm |
| Width | 244 mm |
| Depth | 91 mm |
| Color Family | Black |

