Warranty
| Additional Warranty Information | 2 years |
|---|
Miscellaneous
| Application/Usage | Surveillance |
|---|---|
| Country of Origin | Philippines |
| Environmentally Friendly | Yes |
General Information
| Product Type | Environmental Monitoring System |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | NBRK0750 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | 750 |
| Product Name | NetBotz Rack Monitor 750 |
| Product Line | NetBotz |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.45 kg |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 43 mm |
| Width | 432 mm |
| Depth | 178 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |

