Warranty
| Additional Warranty Information | 2 years repair or replace |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Application/Usage | Room |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Mercury Free | Yes |
General Information
| Product Type | Sensor Pod |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | NBPD0155 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | NBPD0155 |
| Product Name | Room Sensor Pod 155 |
| Product Line | NetBotz |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 199.6 g |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 146 mm |
| Width | 135 mm |
| Depth | 38.50 mm |
