Miscellaneous
| Additional Information |
|
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
General Information
| Product Type | Motion Sensor |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | NBES0306 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | NBES0306 |
| Product Name | NetBotz NBES0306 Motion Sensor |
| Product Line | NetBotz |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 131.5 g |
|---|---|
| Height | 25 mm |
| Width | 117 mm |
| Depth | 121 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
Interfaces/Ports
| Network (RJ-45) | Yes |
|---|


