General Information
| Product Type | Power Module |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JL590A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | FlexFabric 5710 250W Back-to-Front AC Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Power Description
| Input Voltage | 120 V AC |
|---|---|
| Output Power | 250 W |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 680.4 g |
|---|---|
| Height | 50.8 mm |
| Width | 63.5 mm |
| Depth | 304.8 mm |
