General Information
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JL372A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | X382 54VDC 2700W AC Power Supply |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
|---|
Power Description
| Output Power | 2.70 kW |
|---|---|
| Output Voltage | 54 V DC |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.20 kg |
|---|---|
| Height | 43 mm |
| Width | 109 mm |
| Depth | 396 mm |



