Technical Information
| Cable Length | 3 m |
|---|---|
| Data Transfer Rate | 100 Gbit/s |
| Device Supported | Network Device |
| Cable Type | QSFP28 |
| Connector Type on First End | QSFP28 Network |
| Connector Type on Second End | QSFP28 Network |
| Connector on First End Details | QSFP28 Network |
| Connector on Second End Details | QSFP28 Network |
General Information
| Product Type | Network Cable |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JL307A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | 100G QSFP28 to QSFP28 3m Direct Attach Copper Cable |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | Aruba 8400X Switch Series |
|---|
