4-port module to allow stacking of 3810M switches
Steve M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (20/07/2024) ✅ Verified
We've been ordering from Unifi since 2018. Always reliable & professional, highly recommended.
David G. ⭐⭐⭐⭐⭐ (14/05/2022) ✅ Verified
Amazing price, excellent service. Rob was very patient with any questions we had.
Akash P. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/06/2022) ✅ Verified
Ordered a few IP phones which arrived promptly. Very helpful with questions we had.
Gary L. ⭐⭐⭐⭐⭐ (28/06/2024) ✅ Verified
Switch works perfectly & your customer service is fantastic. Thank you.
Raph M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/08/2023) ✅ Verified
Ordered a keyboard & monitor, arrived in 2 days with no issues. Would recommend.
HPE Stacking Module – 4 x Stacking – 1 Pack
HPE Stacking Module – 4 x Stacking – 1 Pack – For Stacking – 4.0 x Expansion Slots
- Stacking Module offers enhanced dependability with maximum productivity
- Stacking Module with stacking application/usage for reliability and maximum efficiency
Out of stock
£812.34 Exc. VAT / £974.81 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Manufacturer's Part Code:
JL084A
Categories Information Technology, Modules, Network & Communication, Unifi Store
UPC/EAN Code:
0818239243408
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
Technical Information
| Application/Usage | Stacking |
|---|
General Information
| Product Type | Stacking Module |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JL084A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Marketing Information | 4-port module to allow stacking of 3810M switches |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | Aruba 3810M 4-port Stacking Module |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | Aruba 3810M Switches |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Interfaces/Ports
| Interfaces/Ports Details | 4 x Stacking |
|---|---|
| Total Number of Ports | 4 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 263.1 g |
|---|---|
| Height | 26.2 mm |
| Width | 148.6 mm |
| Depth | 85.9 mm |
I/O Expansions
| Total Number of Expansion Slots | 4.0 |
|---|
Related products
-
HPE 842QSFP28 100Gigabit Ethernet Card for Server – 100GBase-X – Standup
Information Technology £2,026.76 Exc. VAT / £2,432.11 Inc. VAT -
HPE Gigabit Ethernet Card – 1000Base-T – Plug-in Card
Information Technology £137.40 Exc. VAT / £164.88 Inc. VAT -
HPE 631FLR-SFP28 25Gigabit Ethernet Card for Server – 25GBase-X – FlexibleLOM
Information Technology £680.14 Exc. VAT / £816.17 Inc. VAT -
HPE 640SFP28 25Gigabit Ethernet Card for Server – SFP – Plug-in Card
Information Technology £458.09 Exc. VAT / £549.71 Inc. VAT


