Technical Information
| Application/Usage | Optical Network |
|---|
General Information
| Product Type | QSFP28 |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JH673A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Model | X150 |
| Product Name | X150 100G QSFP28 CWDM4 2km SM Transceiver |
| Brand Name | HPE |
Interfaces/Ports
| Interfaces/Ports Details | 1 x 100GBase-CWDM4 Network |
|---|---|
| Total Number of Ports | 1 |
Media & Performance
| Network Technology | 100GBase-CWDM4 |
|---|---|
| Ethernet Technology | 100 Gigabit Ethernet |
| Media Type Supported | Optical Fiber |
| Fiber Mode Supported | Single-mode |
Physical Characteristics
| Height | 17.8 mm |
|---|---|
| Width | 127 mm |
| Depth | 12.7 mm |
