HP X351 300W 100-240VAC to 12VDC Power Supply is an internal AC power supply for MSR3044/3064/4060/4080. at least one should be configured, Max.
2 for MSR3044 and MSR3064, Max.4 for MSR4060 and MSR4080.
HP Power Module – 300 W – 110 V AC, 220 V AC
Out of stock
£323.68 Exc. VAT / £388.42 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
HP X351 300W 100-240VAC to 12VDC Power Supply is an internal AC power supply for MSR3044/3064/4060/4080. at least one should be configured, Max.
2 for MSR3044 and MSR3064, Max.4 for MSR4060 and MSR4080.
| Product Type | Power Module |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | JG527A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Marketing Information | HP X351 300W 100-240VAC to 12VDC Power Supply is an internal AC power supply for MSR3044/3064/4060/4080. at least one should be configured, Max. 2 for MSR3044 and MSR3064, Max.4 for MSR4060 and MSR4080. |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | X351 300W 100-240VAC to 12VDC Power Supply |
| Brand Name | HPE |
| Input Voltage | 110 V AC |
|---|---|
| Output Power | 300 W |
| Weight (Approximate) | 1.90 kg |
|---|---|
| Height | 86.1 mm |
| Width | 249.9 mm |
| Depth | 395 mm |
| Environmentally Friendly | Yes |
|---|