General Information
| Product Type | Bypass Panel |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | GVSBPSU80K120H |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Galaxy VS Bypass Panel |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | APC Galaxy VS 80-120kW UPS Systems |
|---|---|
| Country of Origin | India |
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 40 kg |
|---|---|
| Form Factor | Wall-mountable |
| Height | 800 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 280 mm |
| Product Color | White |
