General Information
| Product Type | Bypass Panel |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | GVSBPAR60K120H |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Galaxy VS Parallel Maintenance Bypass Panel For 2 UPSs, 60-120kW 400V Wallmount |
| Product Line | Galaxy VS |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | Galaxy VS 60 - 120kW UPS Systems |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 83 kg |
|---|---|
| Form Factor | Wall-mountable |
| Height | 1000 mm |
| Width | 900 mm |
| Depth | 280 mm |
