Technical Information
| Application/Usage | Aisle Containment System |
|---|
General Information
| Product Type | Aisle Stop Rail |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | FSFM5001B |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | HyperPod Frame - Aisle Stop Rail (x2), 8-12ft |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Warranty
| Limited Warranty | 5 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 18 kg |
|---|---|
| Height | 65 mm |
| Width | 350 mm |
| Depth | 2400 mm |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
|---|---|
| Environmental Compliance | Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) |

