Technical Information
| Application/Usage | Aisle Containment System |
|---|
General Information
| Product Type | Aisle Width Beam |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | FS-FM-2003-B |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | NetShelter Pod Containment, Aisle Width Beam |
| Product Line | NetShelter |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8 kg |
|---|---|
| Height | 1366 mm |
| Width | 77 mm |
| Depth | 72 mm |



