General Information
| Product Type | Rack Door |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | FSDR1001B |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | NetShelter Pod Containment, Dual Sliding Doors |
| Product Line | NetShelter |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 58 kg |
|---|---|
| Height | 225 mm |
| Width | 550 mm |
| Depth | 2135 mm |
Technical Information
| Rack Type | Open Frame |
|---|
