General Information
| Product Type | Cable Routing |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | ER7VCM48 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | ER7VCM48 |
| Product Name | Easy Rack Vertical Cable Manager 48U, for 800mm W Racks |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | 800mm W Racks |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9 kg |
|---|---|
| Rack Width | 800 mm |
| Rack Height | 48U |
| Height | 2127 mm |
| Width | 95 mm |
| Depth | 94.5 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
Product Information
| Cable Manager Type | Vertical Cable Manager |
|---|

