General Information
| Product Type | Rack Shelf |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | ER7SHELFS |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | ER7SHELFS |
| Product Name | Easy Rack Component Shelf Short, 50KG |
| Product Line | Easy |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4 kg |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 1U |
| Height | 4.5 mm |
| Product Color | Black |
Technical Information
| Rack Type | Open Frame |
|---|

