Warranty
| Additional Warranty Information | 2 years repair or replace |
|---|
General Information
| Product Type | Push Button |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | EPW9 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Push Button |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 2.90 kg |
|---|---|
| Height | 226 mm |
| Width | 251 mm |
| Depth | 66 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
Technical Information
| Print/Message | Emergency Power Off |
|---|



