Technical Information
| Cable Length | 10 m |
|---|---|
| Data Transfer Rate | 12 Gbit/s |
| Device Supported | Server |
| Features | Active |
| Cable Type | Mini-SAS HD |
| Connector Type on First End | Mini-SAS HD |
| Connector on First End Details | Mini-SAS HD |
General Information
| Product Type | Data Transfer Cable |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | E7V95A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Product Name | 12Gb Mini-SAS HD AOC 10m Cable |
| Brand Name | HPE |
Miscellaneous
| Compatibility | HP 3PAR StoreServ 20000 Storage |
|---|
