Warranty
| Additional Warranty Information | 3 years Advance Exchange |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
Battery Information
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
|---|
General Information
| Product Type | Stylus |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | DELL-PN7522W |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.co.uk |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Name | Premier Rechargeable Active Pen- PN7522W |
| Brand Name | Dell |
Miscellaneous
| Compatibility | Dell Inspiron Notebooks:
|
|---|
Technical Information
| Device Supported | Notebook |
|---|---|
| Stylus Type | Active |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 14.2 g |
|---|---|
| Width | 10.2 mm |
| Product Material | Aluminium |
