Warranty
| Additional Warranty Information | 3 Years |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
General Information
| Product Type | Desk Mount |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | DELLMDA20 |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.co.uk |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Name | Desk Mount |
| Brand Name | Dell |
Product Information
| Device Supported | Monitor |
|---|---|
| Features | Adjustable Arm |
| Maximum Screen Size Supported | 68.6 cm (27") |
| Number of Displays Supported | 2 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.62 kg |
|---|---|
| Length | 55.9 cm |
| Height | 20.8 cm |
| Depth | 39.9 cm |
| Mounting Pattern | 100 x 100 |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |

