Technical Information
| Application/Usage | Monitor |
|---|---|
| Features | Compact |
| Maximum Load Capacity | 5.81 kg |
| Maximum Screen Size Supported | 68.6 cm (27") |
| Display Orientation | Landscape/Portrait |
| Tilt Angle | '-5° to +21° |
| Minimum Load Capacity | 2.18 kg |
| Height Adjustable | Yes |
General Information
| Product Type | All in One Stand |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | DELL-CFS25 |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.co.uk |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Name | AIO Compact Stand - CFS25 |
| Brand Name | Dell |
Miscellaneous
| Compatibility |
|
|---|
Physical Characteristics
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
|---|---|
| Product Color | Silver |
| Color Family | Silver |


