General Information
| Product Type | Video Conferencing Camera |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | CSQUADCAM2 |
| Manufacturer Website Address | http://www.cisco.com |
| Manufacturer | Cisco Systems, Inc |
| Product Name | Quad Camera (First Light) |
| Brand Name | Cisco |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.80 kg |
|---|---|
| Height | 12 cm |
| Width | 95 cm |
| Depth | 10.3 cm |
Built-in Devices
| Microphone | Yes |
|---|
Interfaces/Ports
| Network (RJ-45) | Yes |
|---|


