Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|---|
| Compatibility | Allied Telesis ATMCR12 Media Conversion Chassis |
General Information
| Product Type | Redundant Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AT-PWR4-30 |
| Manufacturer Website Address | http://www.alliedtelesis.co.uk |
| Manufacturer | Allied Telesis, Inc |
| Product Model | AT-PWR4-30 |
| Product Name | 80W Redundant Power Supply |
| Brand Name | Allied Telesis |
Power Description
| Input Voltage | 220 V AC |
|---|---|
| Output Power | 80 W |
Warranty
| Limited Warranty | Lifetime |
|---|
Physical Characteristics
| Form Factor | Plug-in Module |
|---|---|
| Height | 61 mm |
| Width | 225 mm |
| Depth | 120 mm |

