Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
General Information
| Product Type | Cable Organizer |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AR8602A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Horizontal Cable Manager, 1U x 4" Deep, Single-Sided with Cover |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 889 g |
|---|---|
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 1U |
| Panel Width | 19" |
| Height | 44 mm |
| Width | 483 mm |
| Depth | 110 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
| Product Material | Plastic |
Product Information
| Cable Manager Type | Cable Manager |
|---|

