General Information
| Product Type | Cable Organizer |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AR7589 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 2 Each |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7589 |
| Product Name | Hinged Covers for NetShelter SX 750mm Wide 48U Vertical Cable Manager (Qty 2) |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | APC NetShelter SX Enclosure |
|---|---|
| TAA Compliant | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.51 kg |
|---|---|
| Rack Height | 48U |
| Height | 2184 mm |
| Width | 109 mm |
| Depth | 13 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
Product Information
| Cable Manager Type | Cover |
|---|
