General Information
| Product Type | Door Panel |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AR7057A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AR7057A |
| Product Name | NetShelter SX 48U 750mm Wide Perforated Curved Door Black |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | APC NetShelter SX 48U Rack Cabinet |
|---|---|
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 13.95 kg |
|---|---|
| Height | 2182 mm |
| Width | 749 mm |
| Depth | 35 mm |
| Compatible Rack Height | 48U |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |

