Technical Information
| Application/Usage | A/V Equipment |
|---|---|
| Features | Cable Management |
General Information
| Product Type | Rack Cabinet |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AR3812 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | NetShelter SX Rack Cabinet |
| Product Line | NetShelter SX |
| Brand Name | Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 68.64 kg |
|---|---|
| Form Factor | Floor Standing |
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 42U |
| Height | 1991 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 806 mm |
| Static/Stationary Weight Capacity | 1363.64 kg |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity | 1022.73 kg |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
