General Information
| Product Type | Rack Cabinet |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AR3200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Rack Cabinet |
| Product Line | NetShelter SX |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 140.70 kg |
|---|---|
| Form Factor | Floor Standing |
| Rack Width | 482.60 mm |
| Rack Height | 42U |
| Height | 1991 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 1070 mm |
| Static/Stationary Weight Capacity | 1363.64 kg |
| Dynamic/Rolling Weight Capacity | 1022.73 kg |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
Technical Information
| Features | Cable Management |
|---|
