Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|---|
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Battery Management Adapter |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AP9920CS |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP9920CS |
| Product Name | Battery Management Adapter |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Technical Information
| Protocols | Telnet |
|---|---|
| Proprietary Slot Type | External |
| Management | Infrastructure Management |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 839.1 g |
|---|---|
| Height | 171 mm |
| Width | 86 mm |
| Depth | 83 mm |
| Product Color | Blue |
| Color Family | Dual Colour |



