General Information
| Product Type | UPS Management Adapter |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AP9643 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | UPS Management Adapter |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Miscellaneous
| Compatibility | SmartSlot UPS |
|---|
Technical Information
| Protocols | Telnet |
|---|---|
| Proprietary Slot Type | SmartSlot |
| Management | UPS Monitoring |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 140.6 g |
|---|---|
| Height | 38 mm |
| Width | 121 mm |
| Depth | 108 mm |


