General Information
| Product Type | AC Adapter |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AP9505I |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP9505I |
| Product Name | Universal Power Adapter |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Power Description
| Output Voltage | 24 V DC |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 340.2 g |
|---|---|
| Height | 70 mm |
| Width | 95 mm |
| Depth | 70 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |


