Technical Information
| Cable Length | 2 m |
|---|---|
| Device Supported | UPS |
| Cable Type | Serial |
| Connector Type on First End | DB-9 Serial |
| Connector Type on Second End | RJ-45 |
| Connector on First End Details | 9-pin DB-9 Serial |
| Connector on Second End Details | RJ-45 |
General Information
| Product Type | Data Transfer Cable |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AP940-0625A |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Serial Data Transfer Cable |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 140.6 g |
|---|
