General Information
| Product Type | Standard Power Cord |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AP8752 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Model | AP8752 |
| Product Name | AP8752 Standard Power Cord |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 721.2 g |
|---|---|
| Cord Length | 3 m |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
Power Description
| Voltage Rating | 120 V |
|---|
Technical Information
| First End Connector Type | NEMA L5-20P |
|---|---|
| First End Connector Detail | 1 x NEMA L5-20P |
