Hot and cold air containment systems designed to maximize cooling predictability, capacity, and efficiency at the rack, row or room level.
Steve M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (20/07/2024) ✅ Verified
We've been ordering from Unifi since 2018. Always reliable & professional, highly recommended.
David G. ⭐⭐⭐⭐⭐ (14/05/2022) ✅ Verified
Amazing price, excellent service. Rob was very patient with any questions we had.
Akash P. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/06/2022) ✅ Verified
Ordered a few IP phones which arrived promptly. Very helpful with questions we had.
Gary L. ⭐⭐⭐⭐⭐ (28/06/2024) ✅ Verified
Switch works perfectly & your customer service is fantastic. Thank you.
Raph M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/08/2023) ✅ Verified
Ordered a keyboard & monitor, arrived in 2 days with no issues. Would recommend.
APC by Schneider Electric Blanking Panel
APC by Schneider Electric Blanking Panel – 34 mm Height x 750 mm Width x 2315 mm Depth
Out of stock
£512.78 Exc. VAT / £615.34 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Manufacturer's Part Code:
ACDC2578
Categories Accessories, Panels, Unifi Store
UPC/EAN Code:
0731304299332
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
General Information
| Product Type | Blanking Panel |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | ACDC2578 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Marketing Information | Hot and cold air containment systems designed to maximize cooling predictability, capacity, and efficiency at the rack, row or room level. |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Blanking Panel, 42-48U SX / 42U VX, 750mm |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 22.38 kg |
|---|---|
| Height | 34 mm |
| Width | 750 mm |
| Depth | 2315 mm |
