Specifically engineered heat rejection for row and room cooling products
Steve M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (20/07/2024) ✅ Verified
We've been ordering from Unifi since 2018. Always reliable & professional, highly recommended.
David G. ⭐⭐⭐⭐⭐ (14/05/2022) ✅ Verified
Amazing price, excellent service. Rob was very patient with any questions we had.
Akash P. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/06/2022) ✅ Verified
Ordered a few IP phones which arrived promptly. Very helpful with questions we had.
Gary L. ⭐⭐⭐⭐⭐ (28/06/2024) ✅ Verified
Switch works perfectly & your customer service is fantastic. Thank you.
Raph M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/08/2023) ✅ Verified
Ordered a keyboard & monitor, arrived in 2 days with no issues. Would recommend.
APC by Schneider Electric Airflow System Condenser
APC by Schneider Electric Airflow System Condenser
Out of stock
£3,615.58 Exc. VAT / £4,338.70 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
Miscellaneous
| Package Contents |
|
|---|
General Information
| Product Type | Airflow System Condenser |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | ACAC75009 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Marketing Information | Specifically engineered heat rejection for row and room cooling products |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Airflow System Condenser |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 7.74 kg |
|---|---|
| Height | 686 mm |
| Width | 901 mm |
| Depth | 457 mm |
