Warranty
| Additional Warranty Information | Limited Lifetime Warranty |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |
General Information
| Product Type | RAM Module |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AB257576 |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.co.uk |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Name | 16GB (2 x 8GB) DDR4 SDRAM Memory Kit |
| Brand Name | Dell |
Technical Information
| Number of Modules | 2 x 8GB |
|---|---|
| Signal Processing | Buffered |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
Physical Characteristics
| Form Factor | DIMM |
|---|


