The iPad case that adjusts so you don’t have to.
Steve M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (20/07/2024) ✅ Verified
We've been ordering from Unifi since 2018. Always reliable & professional, highly recommended.
David G. ⭐⭐⭐⭐⭐ (14/05/2022) ✅ Verified
Amazing price, excellent service. Rob was very patient with any questions we had.
Akash P. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/06/2022) ✅ Verified
Ordered a few IP phones which arrived promptly. Very helpful with questions we had.
Gary L. ⭐⭐⭐⭐⭐ (28/06/2024) ✅ Verified
Switch works perfectly & your customer service is fantastic. Thank you.
Raph M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/08/2023) ✅ Verified
Ordered a keyboard & monitor, arrived in 2 days with no issues. Would recommend.
Logitech AnyAngle Carrying Case Apple iPad mini Tablet – Black
Logitech AnyAngle Carrying Case Apple iPad mini Tablet – Black – Bump Resistant Interior, Weather Resistant Interior, Scratch Resistant Interior, Spill Resistant Interior – 146.5 mm Height x 210.5 mm Width x 14.8 mm Depth
- Automatic Wake-up/Sleep Function case feature for maximum productivity with added dependability
- Carrying Case offers a reliable, convenient storage solution
- Comes in black colour for a sophisticated and dazzling look
- The perfect combination of fashion and capacity for storing Tablet
Availability: 3 in stock
Estimated Delivery: Monday, 27th April
Future Stock on Order: 3
£18.52 Exc. VAT / £22.22 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Manufacturer's Part Code:
939-001116
Categories Accessories, Carrying Cases, Unifi Store
UPC/EAN Code:
5099206055735
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
Miscellaneous
| Application/Usage | Tablet |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility | Apple - iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3 |
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility | iPad mini |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 939-001116 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.co.uk |
| Marketing Information | The iPad case that adjusts so you don't have to. |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | AnyAngle iPad mini Case |
| Product Line | AnyAngle |
| Brand Name | Logitech |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 242 g |
|---|---|
| Durability | Bump Resistant Interior |
| Height | 146.5 mm |
| Width | 210.5 mm |
| Depth | 14.8 mm |
| Product Color | Black |
| Color Family | Black |
Product Information
| Closure Type | Magnetic |
|---|
Related products
-
APC by Schneider Electric AR7511 Cable Routing – Black
Accessories £77.55 Exc. VAT / £93.06 Inc. VAT -
APC by Schneider Electric AP9326 6.10 m Data Transfer Cable
Accessories £199.81 Exc. VAT / £239.77 Inc. VAT
