The DIN clip enables easy mounting of AXIS T8124/T8125 midspans on a DIN Rail or inside AXIS T98A-VE Surveillance Cabinet
Steve M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (20/07/2024) ✅ Verified
We've been ordering from Unifi since 2018. Always reliable & professional, highly recommended.
David G. ⭐⭐⭐⭐⭐ (14/05/2022) ✅ Verified
Amazing price, excellent service. Rob was very patient with any questions we had.
Akash P. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/06/2022) ✅ Verified
Ordered a few IP phones which arrived promptly. Very helpful with questions we had.
Gary L. ⭐⭐⭐⭐⭐ (28/06/2024) ✅ Verified
Switch works perfectly & your customer service is fantastic. Thank you.
Raph M. ⭐⭐⭐⭐⭐ (02/08/2023) ✅ Verified
Ordered a keyboard & monitor, arrived in 2 days with no issues. Would recommend.
AXIS Mounting Clip for PoE Injector – Black, Silver
AXIS Mounting Clip for PoE Injector – Black, Silver – 1
Out of stock
£14.12 Exc. VAT / £16.94 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Manufacturer's Part Code:
5503-931
Categories Accessories, Kits, Mounting Kits, Unifi Store
UPC/EAN Code:
7331021046092
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
General Information
| Product Type | Mounting Clip |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 5503931 |
| Manufacturer Website Address | http://www.axis.com/uk |
| Marketing Information | The DIN clip enables easy mounting of AXIS T8124/T8125 midspans on a DIN Rail or inside AXIS T98A-VE Surveillance Cabinet |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Product Name | Midspan DIN Clip A |
| Brand Name | AXIS |
Miscellaneous
| Compatibility | Axis High PoE midspans:
|
|---|
Product Information
| Device Supported | PoE Injector |
|---|
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
|---|
Physical Characteristics
| Height | 14.5 cm |
|---|---|
| Width | 4.3 cm |
| Depth | 2.5 cm |
| Product Color | Black |
Related products
-
Logitech Grommet Mount for Video Conferencing Touch Controller
Accessories £170.28 Exc. VAT / £204.34 Inc. VAT -
Logitech Mounting Bracket for Video Conferencing Camera – Black
Accessories £68.39 Exc. VAT / £82.07 Inc. VAT



