General Information
| Product Type | AC Adapter |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 5029-033 |
| Manufacturer Website Address | http://www.axis.com/uk |
| Manufacturer | Axis Communications |
| Product Model | T8003 PS57 |
| Product Name | T8003 PS57 AC Adapter |
| Brand Name | AXIS |
Miscellaneous
| Compatibility | AXIS T8640 Ethernet Over Coax Adapter PoE+ |
|---|
Technical Information
| Device Supported | Ethernet over Coax Adapter |
|---|---|
| Localization | United Kingdom |
Power Description
| Input Voltage | 220 V AC |
|---|---|
| Frequency | 50 Hz |
| Maximum Output Current | 700 mA |


