The Power Supply from Dell™ provides reliable power for your mission-critical applications. It delivers up to 700-Watt of power.
- Provides reliable power for your mission-critical applications
- Delivers up to 700-Watt power
Dell Power Supply – 700 W – Hot-pluggable – 230 V AC Input
Out of stock
£289.43 Exc. VAT / £347.32 Inc. VAT
Secure Payments: Protected checkout with trusted payment providers.
Fast Shipping: Orders dispatched within 1–2 working days.
Condition: Brand New & Sealed. Sourced through manufacturer’s authorised UK channels.
The Power Supply from Dell™ provides reliable power for your mission-critical applications. It delivers up to 700-Watt of power.
| Product Type | Power Supply |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | 450AMJC |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.co.uk |
| Marketing Information | The Power Supply from Dell™ provides reliable power for your mission-critical applications. It delivers up to 700-Watt of power.
|
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Name | 700W Power Supply |
| Brand Name | Dell |
| Compatibility | Dell Servers:
|
|---|
| Input Voltage | 230 V AC |
|---|---|
| Output Power | 700 W |
| Form Factor | Hot-pluggable |
|---|